Czyszczenie elewacji z blachy

Czyszczenie elewacji z blachy

Hale magazynowe czy produkcyjne, to coraz częstszy widok w naszym kraju. Powstają one w dużych ilościach, najczęściej w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych. Panuje przekonanie że elewacja blaszana takiej hali nie ulega zabrudzeniom, niestety to mit który chciałbym obalić.

W przypadku nowych obiektów, efekt czystej elewacji utrzymuje się zazwyczaj przez pierwszych  kilka lat, ale wraz z upływem czasu kiedy powłoka lakiernicza traci swoje pierwotne właściwości powierzchnia blachy ulega dość szybkim zabrudzeniom. Należy pamiętać że powierzchnie od strony południowej zazwyczaj mają na swojej powierzchni najmniej zabrudzeń biologicznych i wydają się one najczystsze. Jednak powłoka lakiernicza tej stronie elewacji jest najbardziej zniszczona. Taki stan rzeczy wynika z najdłuższej ekspozycji słońca od strony południowej.

Czyszczenie elewacji z blachy wydaje się dość prostym zabiegiem, niestety tylko pozornie. Stara zasada brzmi, że lepiej jest czegoś nie doczyścić niż pogorszyć sprawę i zniszczyć nieodwracalnie czyszczoną powierzchnię. Często firmy podczas czyszczenia stosują bardzo agresywną chemię czyszczącą używaną do czyszczenia „Tirów”  zawierającą w swoim składzie duże ilości Sody Kaustycznej która niestety powoduje przepalenie powłoki lakierniczej. Chemia stosowana do czyszczenia nie powinna także powodować korozji metali.

Wspólnie z firmą 500bar.pl wyczyściliśmy elewację blaszaną bez użycia podnośnika koszowego. 

Czyszczenie elewacji z blachy

Wołomin 05-200
ul. Szpitalna 10