Usuwanie oleju z kostki brukowej

Usuwanie oleju z kostki bukowej – czyli usuwanie tłuszczu jadalnego z dużej powierzchni.

Zgłosiła się do nas pewna firma z prośbą o usunięcia tłustej plamy na dość znacznej powierzchni. Podczas przepompowywania tłuszczu jadalnego z cysterny do zbiornika, nastąpiła awaria przewodu tłocznego i olej trafiał wprost na podjazd wyłożony kostką brukową. Duża ilość oleju około 8000 litrów rozlała się na dość znacznym obszarze. Oczywiście odpowiednie służby w porę zareagowały i zasypały tłustą plamę sorbentem, jednakże ilość oleju który wydostał się na zewnątrz była dość znaczna. Po kilku tygodniach od awarii, w powietrzu czuć było specyficzny zapach tłuszczu. Zebrany sorbent pozostawił tłustą śliską maź niebezpieczną dla pracowników fabryki.

Użyliśmy podczas tej usługi dużej maszyny o mocy 500 bar 30l/min umożliwiającej aplikację wody pod takim ciśnieniem o temperaturze przekraczającej 100 o C. W takich przypadkach gorąca woda znacznie przyśpiesza usuwanie oleju i tłuszczów z kostki brukowej.

Podczas czyszczenia kostki brukowej z oleju, okazało się że pod warstwą tłustego brudu znajdują się ślady gumy z kół wózków widłowych. Inwestor poprosił nas abyśmy je usunęli.

Wołomin 05-200
ul. Szpitalna 10